Levent Erden

Levent Erden

İletişimci

Next Academy Başkanı


1957 doğumlu. Boğaziçi Üniversitesi’ni bitirdi. Orada MBA yaptı ama Galatasaray mezunu. Çalışma hayatına reklamcı olarak başladı. 3 yıl McCann’de çalıştı. L’Oreal Türkiye operasyonunu başlatmak üzere Fransa ve Türkiye’de dönüşümlü olarak görev yaptı, L’Oreal’in ilk Türk yöneticisi oldu. Pepsi’nin son “pazar lideri’ olduğu dönemde Pepsi Co. International Ülke Müdürü idi. O günden beri pazarlama ve iletişimin kapsayabildiği hemen her yönetici koltuğuna oturdu. Kendi pazarlama danışmanlığı şirketini kurarak Procter & Gamble, Lynos Tetley Merlin Gerin vb. kuruluşlara hizmet verdi.

Bilgi grubu bünyesinde, ATV’nin kuruluş sonrasında gündüz yayınını üstlenen, Türkiye’nin ilk interaktif TV denemesini gerçekleştiren Aktif TV’nin Genel Müdürlüğünü yaptı. Bilgi Üniversitesinin kuruluşu aşamasında katkıda bulundu.
Havas WorldWide Türkiye grubunun kurucu ortağı. Bilgi Üniversitesi MBA ve e-MBA programlarında Pazarlama, Entegre Pazarlama İletişimi, Reklam ve Tüketici Davranışları konularında dersler vermekte.  Next Academy başkanı.
Son 20 yıldır yurtiçi / yurtdışı konferanslarda, derslerde, sohbetlerde anlattıklarını hala kitaplaştırmaya çalışıyor.