Hasan Çalışlar

Hasan Çalışlar

Erginoğlu&Çalışlar Mimarlık Kurucu Ortağı


1969’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Saint Michel Fransız Lisesi’nin ardından başladığı Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden 1992'de mezun oldu. Mesleki çalışmalarını, kurucusu olduğu Erginoğlu&Çalışlar Mimarlık’ta 1993 yılından bu yana ortağı Kerem Erginoğlu ile birlikte yürütmektedir. Bursa Uludağ Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde davetli öğretim görevlisi olarak bulunmuştur. 
Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık bünyesinde Türkiye ve yurt dışında birçok önemli proje gerçekleştiren Hasan Çalışlar, dünyanın önde gelen mimarlık yarışmalarında jüri üyeliği de yapmıştır. 

Önemli ödülleri arasında; farklı yıllardan Ulusal Mimarlık Sergisi ödülleri, Tuzambarı-Medina Turgul DDB ile Dünya Mimarlık Festivali ( WAF World Architecture Festival ) “Yeni&Eski” kategorisinde 1’incilik ödülü, 2015 yılında Bakü Power Station ile German Design Council tarafından verilen Iconic Awards’da yine 1’incilik ödülleri bulunmaktadır.