Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması

Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması

Saint-Gobain tarafından 20 yıldır uluslararası olarak düzenlenen ve bu yıl Saint-Gobain Rigips Türkiye tarafından, alçı ve alçı levha uygulamadaki ustalıkların meslektaşlarımız tarafından tanınması adına gerçekleştirilecek olan RIGIPS TÜRKİYE ULUSAL ALÇI YARIŞMASI 2015, Türkiye’de yapı sektörünün gizli kahramanı olan uygulayıcıların başarılarını, özel bir yarışma programı ile dünya çapında görünür kılıyor.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Yarışmalar

Tarih: 31.08.2015
Saat: 09:00 - 17:00
Yer:

YAPI-ENDÜSTRİ MERKEZİ

Max Katılımcı: 0
Ücret:

Ücretsiz

Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması 2015

Ülkemizi uluslararası arenada temsil etmek adına girişimde bulunan Saint-Gobain Rigips Türkiye, alçı sektörü için benzersiz bir organizasyona imza atıyor.

Saint-Gobain Rigips Türkiye, alçı ve alçı levha uygulamadaki ustalığınızın meslektaşlarınız tarafından tanınması adına Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması 2015’i düzenliyor. Uluslararası yapı malzemeleri ve inşaat uygulamaları alanında prestijli ödül olarak takip edilen ve 20 yıldır düzenlenen Saint-Gobain Gypsum Trophy’de artık Türkiye de var. 

Ülkemizi temsil etmek adına girişimde bulunan Saint-Gobain Rigips Türkiye, alçı sektörü için benzersiz bir organizasyona imza atıyor. Rigips Türkiye, projelerde yüksek performanslı alçı levha sistemleri ile yapı alçılarını iyi uygulamalar ile birleşerek sürdürülebilir, güvenli, kaliteli ve iç mekan konforu yüksek binaların oluşturulmasını teşvik etmeyi planlıyor. Bu kapsamda 2015 yılında Türkiye’de ilki düzenlenecek olan Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması ile, sektörün standartlarını belirleyip yönlendirmek, alçı sıva ve alçı levha sistem uygulamalarının önemini vurgulamak, alçı sıva ve alçı levha uygulamalarında yüklenicilerin becerilerini ortaya koymak, modern duvar ve asma tavan sistemlerinin kullanıldığı üst segment projeleri ön plana çıkarmak ve yüksek kalitede, güvenli, sürdürülebilir iç mekân sistemlerinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için yeniliklere devam etmek hedefleniyor.

Altı Kategoride Ücretsiz Katılım Şansı

Saint-Gobain Alçı Faaliyeti ürünlerini (örn. Rigips, Gyproc, Placo®, British Gypsum...) kullanan tüm yüklenicilere açık olan yarışmaya katılım ücretsizdir. Saint-Gobain alçı ürün ve aksesuarlarının (örn. Rigips, Gyproc, Placo®, British Gypsum…) kullanıldığı projeleri seçmek adına düzenlenen Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması 2015, proje yüklenicilerinin bilgi birikimleri ile uygulama yetkinliklerini ortaya koymalarını ve alçı tekniklerinin geliştirilmesi konularına katkı sunmalarını hedeflemektedir. 
Yarışmaya katılan yüklenicilerin projelerine uygun kategorilere başvurabilecekleri Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması 2015 altı kategoride düzenlenerek “Alçı Levha”, “Yapı Alçıları”, “İnovasyon&Sürdürülebilirlik”, “Eğitim, Sağlık ve Konaklama Hizmetleri”, “Konut” ve “Ticari” başlıklarda katılım beklemektedir.


Sektörün Öncü İsimlerinden Oluşan Jüri Üyelerine Birebir Sunum

Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması 2015, iki aşamalı olarak başvuruları alarak önce bir ön değerlendirme sürecine tabi olacak. Ön kayıtların ardından gelecek proje teslimlerinin değerlendirmesini ise Türkiye yapı ve mimarlık sektörünün önde gelen tasarım, uygulama ve iletişim, alanlarında firma, kurum ve örgüt temsilcileri yapacaktır. A.Sinan Somer (İTBAK Genel Müdürü), Brigitte Weber (İSMD Yönetim Kurulu Üyesi), Prof. Dr. Figen Beyhan Kars (Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi), Prof. Dr. Mehmet Çalışkan (ODTÜ Makine Fakültesi Öğretim Üyesi), Mehmet Tunaman (Rigips Türkiye Genel Müdürü, Jüri Başkanı), Selim Yuhay (Yuhay Mimarlık Kurucusu), Yasemin Keskin Enginöz (YAPI Dergisi Genel Yayın Yönetmeni) ve Yasemin Şener Çobanoğlu (pRchitect Kurucusu, Mimar/İletişimci/Gazeteci) ‘ndan oluşan seçici kurul, belirlenen değerlendirme gününde firma yetkililerinin hazır bulunmasıyla kendilerine verilecek süre içinde aday gösterdikleri proje/projeler ile ilgili kısa sunumlarını dinleyerek soruları aktaracak ve 6 kategoride derece alacak uygulamaları seçecektir. 

Büyük Ödül: Türkiye'nin Gücünü Tüm Dünyaya Gösterin!


Kazananlara www.rigipsturkiyeyarisma.com adresinden duyurulacak bir tarihte düzenlenecek seremonide ödüllerinin takdim edilmesinin ardından 6 ayrı kategoride 1.lik kazanan katılımcılar 2016’da Prag’da düzenlenecek olan 10. Saint-Gobain Uluslar arası Gypsum Trophy’de eşleriyle birlikte Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanacaklar.

Yapı-Endüstri Merkezi koordinasyonunda yürütülen Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması 2015 adına detaylı bilgi ve şartname için www.rigipsturkiyeyarisma.com adresine davet ediyoruz.

Yarışma hakkında Yapı-Endüstri Merkezi Yayın grubu tarafından jüri üyeleri ile yapılan röportajlara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

http://www.yapi.com.tr/haberler/rigips-turkiye-ulusal-alci-yarismasi-hatalari-unutturacak_133286.html
http://www.yapi.com.tr/haberler/kalite-zincirindeki-en-onemli-halkayi-guclendiriyoruz_133153.htmlYarışma sekreteryası: Yapı-Endüstri Merkezi | Etkinlikler Bölümü
Fulya Mah. Yeşilçimen Sok. No: 12/430 (Polat Kulesi Yanı)
34394, Fulya-İstanbul,
T: 0212-2667070
F: 0212-2667466
E: etkinlik@yem.netA. Sinan Somer

İTB Araştırma Merkezi Genel Müdürü

Brigitte Weber

İSMD Başkan Yardımcısı

Figen Beyhan

Gazi Üni. Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi

Mehmet Çalışkan

ODTÜ Makine Fakültesi Öğretim Üyesi

Mehmet Tunaman

Rigips Türkiye Genel Müdürü

Selim Yuhay

Yuhay Mimarlık Kurucusu

Yasemin Keskin Enginöz

YAPI Dergisi Genel Yayın Yönetmeni

Yasemin Şener

pRchitect İletişim ve Danışmanlık Kurucusu