Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
Murat Germen "Yeni Türkiye'de Çağdaş Sanat ve Politika"

Murat Germen "Yeni Türkiye'de Çağdaş Sanat ve Politika"

YEM Kitabevi tarafından düzenlenen söyleşiler dizisinin ikinci ayağında “Yeni Türkiye” isimli kitabın yazarı ve çağdaş fotoğraf sanatının Türkiye’deki en önemli temsilcilerinden biri olarak kabul edilen Murat Germen konuk ediliyor. Sanatçı, fotoğrafçı, akademisyen ve mimar Murat Germen’in söyleşisi 13 Ocak 2015, Salı akşamı saat 18:00’da Yapı-Endüstri Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Toplantılar

Tarih: 13.01.2015
Saat: 18:00 - 21:00
Yer:

YAPI-ENDÜSTRİ MERKEZİ

Süre: 3 saat
Max Katılımcı: 300
Ücret:

Ücretsiz

Sanatçı Gözüyle “Yeni Türkiye” 

YEM Kitabevi tarafından düzenlenen söyleşiler dizisinin ikinci ayağında “Yeni Türkiye” isimli kitabın yazarı ve çağdaş fotoğraf sanatının Türkiye’deki en önemli temsilcilerinden biri olarak kabul edilen Murat Germen konuk ediliyor. Sanatçı, fotoğrafçı, akademisyen ve mimar Murat Germen’in söyleşisi 13 Ocak 2015, Salı akşamı saat 18:00’da Yapı-Endüstri Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

YEM Kitabevi tarafından düzenlenen söyleşiler dizisinin ikinci ayağında “Yeni Türkiye” isimli kitabın yazarı olan sanatçı, fotoğrafçı, akademisyen ve mimar Murat Germen 13 Ocak 2015, Salı akşamı saat 18:00’da Yapı-Endüstri Merkezi’nde konuk edilecek. Çağdaş fotoğraf sanatının Türkiye’deki en önemli temsilcilerinden biri olarak değerlendirilen Murat Germen’in “Yeni Türkiye” isimli kitabı, sanatçının yaklaşık olarak yirmi yıldan beri çektiği fotoğrafları bir araya getirerek, hem onun sanatsal gelişim çizgisine hem de bu zaman diliminde ülkenin geçirdiği değişim sürecine tanıklık ediyor. Yapı-Endüstri Merkezi'nin Fulya'daki merkezinde düzenlenen söyleşide, katılımcılar, Murat Germen’in bir fotoğraf sanatçısı ve mimarın bakış açısıyla Türkiye’nin son 20 yıllık değişimini ve o değişimin arka planındaki sosyal ve politik nedenlere ilişkin değerlendirmelerini dinleme fırsatı bulacak. 

Yeni Türkiye fotoğraflarından oluşan bir gösterimin de yapılacağı etkinlikte katılımcılara ayrıca, Murat Germen’in fotoğraflarından oluşan bir edisyon dosyası sunulacak. "Yeni Türkiye" kitabının editörü, bağımsız kuratör Dr. Necmi Sönmez tarafından sunulacak etkinlikte, Murat Germen’in yeni fotoğraflarıyla daha da farklı açılardan büyüteç altına aldığı “Yeni Türkiye” kavramıyla birlikte, kendisine farklı bir duruş arayan “yaratıcı sanatın” güncel, politik, sosyal açılımlarını tartışmaya açmayı hedefliyor. 

“Yeni Türkiye” tesadüfü

YEM Kitabevi’nin Murat Germen’in 2013’ün Ekim ayında yayımlanan kitabının ilginç taraflarından biri de kitabın “Yeni Türkiye” olan isminin siyasi iktidar tarafından Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasında kullanılan söylemle örtüşmesi oldu. Ancak sanatçının “Yeni Türkiye” kitabı, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce 2013 Ekim ayında yayımlandı. Bu durum, Murat Germen’in kitabının ne kadar güncel bir konuya parmak bastığının belirtisi olmasının yanı sıra, sanat-siyaset ilişkileri açısından da Türkiye’de daha önce hiçbir zaman ortaya çıkmamış olan bir eşzamanlılığa gönderme yapıyor.

Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde fotoğraf, sanat ve yeni medya dersleri de veren Murat Germen’in, fotoğraf, mimarlık, mültimedya tasarımı, kent planlaması, sanat ve bilgisayar destekli tasarım konularında birçok basılı ve çevrimiçi yayını bulunuyor.


Alanında öncü olan YEM Yayın kitapları başta olmak üzere, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen yayınevlerinin mimarlık, mühendislik, şehircilik, tasarım, kültür, sanat, şehircilik vb. alanlarının uzmanlarınca hazırlanmış 100.000’in üzerinde kitabı okurlarına sunan, Türkiye’nin uzmanlaşmış tek kitabevi olan YEM Kitabevi’nin düzenlediği söyleşiler dizisi ilginç konu ve konuklarla devam edecek.18:00-18:30 Kayıt

18:30-18:45 “Yeni Türkiye” Murat Germen Fotoğrafları Gösterimi

18:30-19:30 “Yeni Türkiye’de Çağdaş Sanat ve Politika”
Moderatör: Dr. Necmi Sönmez – Editör, Bağımsız Kuratör
Murat Germen – Sanatçı, Fotoğrafçı, Akademisyen, Mimar

19:30-20:00 Yazarla İmza Buluşması

20:00-21:00 İkram

Murat Germen

Sanatçı, Fotoğrafçı, Akademisyen, Mimar

Necmi Sönmez, Dr.

Editör, Bağımsız Kuratör

  • YEM Kitabevi Murat Germen Söyleşisi (1).jpg                
  • YEM Kitabevi Murat Germen Söyleşisi (2).jpg                
  • YEM Kitabevi Murat Germen Söyleşisi (3).jpg                
  • YEM Kitabevi Murat Germen Söyleşisi (4).jpg                
  • YEM Kitabevi Murat Germen Söyleşisi (5).jpg                
  • YEM Kitabevi Murat Germen Söyleşisi (6).jpg                
  • YEM Kitabevi Murat Germen Söyleşisi (7).jpg                
  • YEM Kitabevi Murat Germen Söyleşisi (8).jpg                
  • YEM Kitabevi Murat Germen Söyleşisi (9).jpg                
  • YEM Kitabevi Murat Germen Söyleşisi (10).jpg