Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
EKO DÜNYA YAKLAŞIRKEN & GREEN DRINKS BULUŞMALARI | YEŞİL FİNANS

EKO DÜNYA YAKLAŞIRKEN & GREEN DRINKS BULUŞMALARI | YEŞİL FİNANS

Yapı-Endüstri Merkezi yeşil iş modelleriningelişimindeki öncü rolünü sürdürüyor; EKODüNYA YAKLAŞIRKEN - Green Drinksbuluşmalarında "Yeşil Finans" tartışılacak EKODüNYA YAKLAŞIRKEN - Green Drinks buluşmaları; ulaşım, tasarım, gelecek, finans, network, ve enerji konularında, her ayın son Salı akşamı Yapı-Endüstri Merkezi'nde gerçekleştirilecek. 25 Ocak 2011''deki dördüncü toplantının konusu "Yeşil Finans"... Yapı dünyasının bilgi merkezi, Yapı-Endüstri Merkezi'nin2005 yılından bu yana mimarlık ve yapı sektöründe ekoloji, sürdürülebilirlik, çevre dostu binalar ve uygulamalar konularında başarıyla sürdürdüğü çalışmalara bir yenisini daha ekliyor; EKODüNYA YAKLAŞIRKEN - Green Drinks Buluşmaları...
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Tarih: 25.01.2011
Saat: 19:00 - 20:30
Süre: 1 saat 30 dakika
Max Katılımcı: 150
Ücret:

Ücretsiz

Yapı-Endüstri Merkezi bu etkinlikler ile; 2011 yılı Nisan ayına kadar, her ayın son Salı akşamı, gezegenin tükenen kaynakları karşısında “ulaşım, tasarım, gelecek, finans, network ve enerji” alanlarında üretilen çözümlerin tartışılacağı etkinliklere ev sahipliği yapacak. Her tema için ayrıca düzenlenecek bu toplantılar sürdürülebilirlik konusunda farklı alanlardaki duyarlı toplulukları buluşturacak, başarı hikâyelerinin ve yeşil iş modellerinin tartışıldığı bir platform olacak.

27 Nisan- 1 Mayıs 2011, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece’de, YAPI FUARI / TURKEYBUILD İSTANBUL ile beraber düzenlenecek EKODÜNYA Fuarı ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek “EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN ” toplantılarına “Green Drinks” adı altında dünyada çeşitli şehirlerde aynı formatta yapılan etkinlik eşlik edecek.

EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN buluşmalarının dördüncüsü25 Ocak 2011 tarihinde “Yeşil Finans” başlığı ile düzenleniyor. Kobi sektörüne proje yönetimi, danışmanlık, eğitim ve fon artırma konularında bilgi teknolojisi, finans yönetimi, yatırım örgütlenmesi ve potansiyel girişimci eğitimlerindeki deneyimiyle profesyonel hizmet veren Helvetia Associates’in kurucusuPaul Delahunty ve Fotovoltaik Solar Enerji üretiminde bütünleştirici iş aktiviteleri kapsamında girişimci sermaye, proje geliştirme, mühendislik, danışmanlık, inşaat, finanslama, anahtar teslim solar elektrik santrali yapımı, solar enerji santralleri mülkiyeti ve operasyonu hizmetleri veren Alman güneş ernerjisi şirketi Green Enesys’in kurucu ortağı ve içra kurulu başkanı Ahmet Yalçın’ın konuşmacı olacağı 2011 Ocak ayının ilk toplantısı, günümüzde klasik bankacılığın yanında girişimci iş gücünü ve inovasyonu destekleyen alternatiffinansman mekanizmalarından; girişim sermayesi (venture capital) ve melek yatırımcılar (angel investor) başlıklarıyla girişimci işletmelerin yeşil finansmandan nasıl yararlanabileceklerini konuşabilecekleri bir platform olacak.  Katılımcıların da katkıda bulunabileceği bu buluşma  sohbet havasındagerçekleşecek.

Green Drinks Hakkında:

1989 yılında Londra'da başlayan Green Drinks, 60 ülkede, 700'den fazla şehirde düzenlenen, ağ oluşturma ve geliştirme amacı taşıyan aylık bir networking aktivitesidir.  Kar amacı taşımayan ve kendiliğinden organize olan Green Drinks, yeşil profesyoneller, akademisyenler, sivil toplum örgütleri, çevre gönüllüleri gibi katılımcılara açık olarak çalışmalarını sürdürüyor.  Green Drinks 2009 Mart ayında gerçekleştirilen ilk buluşmasıyla Türkiye'de de faaliyet göstermeye başladı.

Green Drinks İstanbul aylık olarak toplanan, yeşilin farklı tonlarının bir araya geldiği, katılımcılarının yaptıkları işler veya ilgi alanlarına göre fikir paylaştığı bir ortam niteliğinde. 2010 yılı Mart ayından itibaren bu toplantılarda yeşil yaklaşımlara duyarlı ve dalında başarılı katılımcıların kendi uzmanlık alanları ile ilgili yaptıkları konuşmalarla geliştirilen Green Drinks Istanbul, "Her Ayın Son Salı'sı" sloganı ile  düzenli olarak buluşmalar gerçekleştirmeyi ve katılımcılarını arttırarak "yeşil algıyı geliştirme" yolunda katkı sağlamayı hedefliyor. EKODÜNYA’ya DOĞRU Green Drinks ile yeni bir model oluşturarak daha büyük bir kitleye erişmeyi, katılımcıların network ağını genişletmeyi ve sonucunda sürdürülebilir bir sosyal sorumluk modeli oluşturmayı amaçlıyor.www.greendrinksistanbul.org

Program:

19.00 - 19.40  Yeşil Finans

Paul Delahunty – HELVETIA ASSOCIATES | Kurucu Yönetici, Bağımsız Danışman

Ahmet Yalçın – GREEN ENESYS | Kurucu Ortak, İcra Kurulu Başkanı

19.40 - 20.30 Green Drinks İstanbul 

 • Bölüm 1

  Bölüm 1

  EKO DÜNYA YAKLAŞIRKEN & GREEN DRINKS BULUŞMALARI | YEŞİL FİNANS

  Oynat
 • Bölüm 2

  Bölüm 2

  EKO DÜNYA YAKLAŞIRKEN & GREEN DRINKS BULUŞMALARI | YEŞİL FİNANS

  Oynat
 • Bölüm 3

  Bölüm 3

  EKO DÜNYA YAKLAŞIRKEN & GREEN DRINKS BULUŞMALARI | YEŞİL FİNANS

  Oynat