Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
EDEBİYATTA MİMARLIK

EDEBİYATTA MİMARLIK

Mimarlığın edebiyatla ilişkisini irdelemek ve başta tasarımcılar olmak üzere mimarlığa ilgi duyan herkes için yepyeni algı kapıları açmak amacıyla kurgulanan Edebiyatta Mimarlık kitabını temel alan konferansta yazarlar, edebiyatın ve mimarlığın iki kadim disiplin olduğunun ve bu ikisinin içinde birbirini besleyen sayısız unsur bulunduğunun altnı çiziyorlar.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Söyleşi

Tarih: 06.04.2017
Saat: 14:30 - 16:00
Yer:

Necmettin Erbakan Üniversitesi

Süre: 1 saat 30 dakika
YEM Yayın’ın 2014 yılından bu yana Türkiye genelinde başta üniversitelerdeki öğrenci ve akademisyenler olmak üzere ülkemizin mimar, içmimar, tasarımcı ve mühendisleri ile yazarlarını buluşturduğu “YEM Yayın Yazar Söyleşileri Dizisi”nin 2017 programı İstanbul Gedik Üniversitesi’nde başlıyor.

YEM Yayın, ülke genelindeki üniversitelerle işbirliği yaparak düzenlediği söyleşilerle, mimarlık, tasarım, kültür ve sanata ilgi duyan herkesi, kitaplarından tanıdıkları, alanlarının önde gelen isimleri olan yazarlarını dinleme, onlara soru sorma, onlarla tanışma fırsatı sunarak bilgi alışverişini geliştirmeyi amaçlıyor. 

Mart, Nisan ve Mayıs ayları boyunca İstanbul, İzmir, Adana, Konya, Bursa, Edirne, Kırklareli’de okurlarıyla buluşacak YEM Yayın yazarları arasında Dr. Doğan Hasol, Prof.Dr. Zeynep Ahunbay, Prof.Dr. Nevnihal Erdoğan ve Hikmet Temel Akarsu yer alıyor.

Mimarlığın edebiyatla ilişkisini irdelemek ve başta tasarımcılar olmak üzere mimarlığa ilgi duyan herkes için yepyeni algı kapıları açmak amacıyla kurgulanan Edebiyatta Mimarlık kitabını temel alan konferansta yazarlar, edebiyatın ve mimarlığın iki kadim disiplin olduğunun ve bu ikisinin içinde birbirini besleyen sayısız unsur bulunduğunun altnı çiziyorlar. Buradan yola çıkarak da mimarların, edebiyatın önemli yapıtlarında, önemli yazarlarca ortaya konan mekân kurgularını içselleştirdikleri takdirde emsalsiz bir imge ve düş dünyasına ulaşarak, tasarımlarını çok daha nitelikli ve değerli bir noktaya taşıyabilecekleri öngörüsünü paylaşıyorlar.


“Edebiyatta Mimarlık” Konferans Takvimi:

06 Nisan Perşembe 14.30 Necmettin Erbakan Üniversitesi, Konya
11 Nisan Salı 13.30 Trakya Üniversitesi, EdirneProf. Dr. Nevnihal Erdoğan

Kocaeli Üniversitesi,Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi