Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
2D1 Tasarım Toplantıları MUTFAK

2D1 Tasarım Toplantıları MUTFAK

Mutfaktan başlıyoruz! YEM yapı profesyonellerine yönelik 2D1 Tasarım Toplantılarıserisini başlatıyor. Yapı-Endüstri Merkezi, Türkiye ve dünyadan yaratıcı yapı profesyonellerini bir araya getirecek bir platform olması amacıyla 2D1 Tasarım Toplantıları düzenlemeye başlıyor. Mimarlık, içmimarlık ve tasarım disiplinlerinin önde gelen temsilcilerini yıl boyunca iki ayda bir buluşturacak en önemli etkinlik olacak toplantıların ilki 2D1 Mutfak alt başlığı ile 24 Ekim Cuma günü Yapı-Endüstri Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Toplantılar

Tarih: 24.10.2014
Saat: 18:00 - 21:30
Yer:

YAPI-ENDÜSTRİ MERKEZİ

Süre: 3 saat 30 dakika
Max Katılımcı: 500
Ücret:

Ücretsiz

‘Mutfaktan başlıyoruz’

YEM yapı profesyonellerine yönelik “2D1 Tasarım Toplantıları” serisini başlatıyor.Yapı-Endüstri Merkezi, Türkiye ve dünyadan yaratıcı yapı profesyonellerini bir araya getirecek bir platform olması amacıyla “2D1 Tasarım Toplantıları” düzenlemeye başlıyor. Mimarlık, içmimarlık ve tasarım disiplinlerinin önde gelen temsilcilerini yıl boyunca “iki ayda bir” buluşturacak en önemli etkinlik olacak toplantıların ilki “2D1 Mutfak” alt başlığı ile 24 Ekim Cuma günü Yapı-Endüstri Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Mutfak konusu özelinde yapılacak ilk toplantıya uzman yerli ve yabancı konuşmacılar katılacak. “Yemek” olgu ve eylemi ile mekan olarak “mutfak”a farklı yaklaşım sergileyen yenilikçi İspanyol tasarımcı Marti Guixe, ve söylemleri ile "alan teorisi" geliştirdiği tasarımların merkezine "mekan deneyimini" koyan bir mimari anlayış geliştirmesinde etkili olan I-AM Kurucu Ortağı Emre Kuzlu2D1 Mutfak’ın merakla beklenen ilham verici konuşmacıları olacak.


Yapı dünyasına bilgi merkezi olarak hizmet veren Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), Türkiye’de mimarlık, içmimarlık ve tasarım disiplinlerinin önde gelen temsilcilerini yıl boyunca buluşturacak en önemli etkinliklerden biri olması hedeflenen “2D1 Tasarım Toplantıları” serisinin ilkini 24 Ekim 2014’te gerçekleştirilecek “2D1 Mutfak” konulu toplantıyla başlatıyor. Yapı-Endüstri Merkezi olarak 2014 yılında hayata geçirilen “2D1 Tasarım Toplantıları” projesi ile tasarımcıları, tasarıma, iç mimariye ve malzemeye ilgi duyan yurt içi ve yurt dışından herkesi iki ayda bir belirlenen bir konu etrafında bir araya getirecek.

 “2D1 Mutfak” konulu ilk toplantıya konuşmacı olarak İspanya’dan içmimar ve endüstriyel tasarımcı MartiGuixe katılacak. Antropoloji, mizah, gastronomi, tipografi, insan bilimleri, performans ve tasarım gibi alanları harmanlayan yaklaşımı ile “yemek” olgusuna farklı bir noktadan bakan Guixe, stilize edilmiş obje ve formlara indirgenen tasarıma karşı memnuniyetsizliğini sık sık dile getirmesiyle ve mevcut ürünlerin yeniden şekillendirilmesi yerine görmenin ve düşünmenin yollarını farklılaştıran çalışmalarıyla biliniyor. Güncel insan davranışını etkileyen, sorgulayan ve görselleştiren bir platform olarak tasarıma karşı ilgisi disiplinlerarası yaklaşımıyla birleşerek farklı ve yenilikçi ürün ve mekan tasarımlarıyla dikkat çekiyor.  Bu bakış açısından mutfak tasarımını irdelemek üzere 2D1 Mutfak’a katılacak Guixe "Mutfağın Ötesinde" isimli sunumunda tapas fabrikaları, diyetler, gıda tesisleri, barlar, solar pişirme üniteleri, kurutma odaları, atalara ait sobalar gibi  mutfaklar ritüel ve yemeği nasıl dönüştürdüğüne değinecek ve "Mutfak radikal değişimleri kışkırtmak için bir kaynak mıdır?" sorusuna cevap arayacak  Marti Guixe, mutfak, yemek ve tasarım üzerine olan projelerini pişirme mekanları, ağırlama ve gastronominin geleceğine olan farklı yaklaşımıyla ele alacak. 

2D1 Mutfak'ın ikinci konuşmacısı Marka iletişimi ve deneyimini ön planda tutan Garanti Bankası, Burgan Bank, Unicredit, Mey (Diageo), Kale Kilit, Dumankaya ve Odeabank projeleriyle bilinen tasarım ofisi i-am İstanbul'un Yönetici Direktörü Emre Kuzlu, 2D1 Mutfak'ta "Yemek Yetmez" diyerek yaşayan mutfaklarda trend ve deneyim kavramına değinecek.


Yapı dünyasına ilham veren buluşmalar
Özellikle iç mimar ve tasarımcıları hedefleyen, uzmanlaşmış yapı elemanları, mekânları, tipolojileri, sistem ya da hizmetleri masaya yatıran ve ilgili paydaşları buluşturan bir platform niteliğinde olması planlanan 2D1 Tasarım Toplantıları, sektörde önemli bir eksikliği gidermeyi amaçlıyor. Toplantıların  Türkiye ve dünyadan belirlenen konu özelinde konuşacak yetkin isimlerle gerçekleştirilerek, yapı dünyasına ilham veren buluşmalar olması  hedefleniyor.


Konutların en dinamik mekânı: Mutfak
Yapı dünyasının bilgi merkezi olma misyonuyla 46 yıldır faaliyet gösteren Yapı-Endüstri Merkezi’nin geliştirdiği proje kapsamında uzmanları bir araya getirecek serinin ilk buluşmasının başlığı "2D1 Mutfak" olacak. Toplantıda, konutların en çok yaşanılan, dinamik, birçok fonksiyonu barındıran ve komplike mekânları olan mutfak, eğilimler, kullanıcı davranışları, konfor, ürün çeşitliliği, görsellik, tasarım ve fonksiyon gibi açılardan çok yönlü olarak ele alınacak. Katılımcıların sadece profesyonellere özel, kişi adına gönderilen davetiyelerle ağırlanacağı etkinlik ücretsiz olacak.

18:00-18:30 Kayıt

18:30-18:35 Hoşgeldiniz

18:35-18:50 Dynamic Space - Blum' un Pratik Mutfaklar İçin Önerileri
                     Benal Aksu, Blum Dinamik Mekan Uzmanı


18:50-19:30 Yemek Yetmez
Emre Kuzlu, i-am İstanbul Yönetici Direktörü 

19:30-20:10 Mutfağın Ötesinde
Marti Guixe, Guixe Studio Kurucu Direktörü

20:10-21:30 İkram

Emre Kuzlu

I-AM Kurucu Ortağı

Marti Guixe

Guixe Studio Kurucu Direktörü

 • 2D1 Tasarım Toplantıları - MUTFAK (1).jpg                
 • 2D1 Tasarım Toplantıları - MUTFAK (2).jpg                
 • 2D1 Tasarım Toplantıları - MUTFAK (3).jpg                
 • 2D1 Tasarım Toplantıları - MUTFAK (4).jpg                
 • 2D1 Tasarım Toplantıları - MUTFAK (5).jpg                
 • 2D1 Tasarım Toplantıları - MUTFAK (6).jpg                
 • 2D1 Tasarım Toplantıları - MUTFAK (7).jpg                
 • 2D1 Tasarım Toplantıları - MUTFAK (8).jpg                
 • 2D1 Tasarım Toplantıları - MUTFAK (9).jpg                
 • 2D1 Tasarım Toplantıları - MUTFAK (10).jpg                
 • 2D1 Tasarım Toplantıları - MUTFAK (11).jpg                
 • 2D1 Tasarım Toplantıları - MUTFAK (12).jpg                
 • 2D1 Tasarım Toplantıları - MUTFAK (13).jpg                
 • 2D1 Tasarım Toplantıları - MUTFAK (14).jpg                
 • 2D1 Tasarım Toplantıları - MUTFAK (15).jpg                
 • 2D1 Tasarım Toplantıları - MUTFAK (16).jpg                
 • 2D1 Tasarım Toplantıları - MUTFAK (17).jpg                
 • 2D1 Tasarım Toplantıları - MUTFAK (18).jpg                
 • 2D1 Tasarım Toplantıları - MUTFAK (19).jpg                
 • 2D1 Tasarım Toplantıları - MUTFAK (20).jpg                
 • 2D1 Tasarım Toplantıları - MUTFAK (21).jpg